«تهمتن» جمعه به شبکه نسیم می‌رود

چهار شنبه 26 آبان 1400 - 0:12:46

تهران- ایرنا- تهیه‌کننده مسابقه «تهمتن» گفت: پخش این برنامه که بر پایه توانمندی‌های جسمی، قدرتی و توان هوازی طراحی شده، از روز جمعه (۲۸ آبان) از شبکه نسیم آغاز می‌شود.

رضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این برنامه با مسابقات مشابه گذشته که بر پاورلیفتینگ (وزنه برداری قدرتی) تمرکز داشتند، کاملاً متفاوت است. در برنامه قوی ترین مردان ایران فقط آدم‌هایی که کار بدنسازی می کردند و قوی هیکل بودند می آمدند. ولی در مسابقه تهمتن شخصیت‌های مختلف که اهل ورزش‌های متنوع هستند شرکت می کنند. در مسابقه تهمتن علاوه بر این آمادگی جسمانی بالایی مهم است،  هوش و زکاوت هم اهمیت دارد. چون شرکت کنندگان برخی آیتم‌ها را می‌توانند با خلاقیت خودشان برنده بشوند. وی با بیان این که در تهمتن روی فرهنگ پهلوانی، روحیه جوانمردی و خانواده‌دوستی تاکید داریم، افزود: در فیلم‌های مستندی که تهیه کرده‌ایم، هر ورزشکار را در کنار خانواده‌اش نشان می‌دهیم. مخاطب متوجه می‌شود او با فرزند و پدر و مادرش چه رابطه‌ای دارد. در حین مسابقه هم اعضای خانواده شرکت‌کنندگان را تشویق می‌کنند. در حالی که مسابقه قوی ترین مردان ایران ظاهر مردانه و خشکی داشت.

رقابت پزشکان با آتش‌نشان‌ها

وی با اشاره به این نکته تهمتن شامل مسابقات استقامتی و سرعتی است گفت: در مسابقه قوی‌ترین مردان ایران بدنسازهایی که شرکت می‌کردند که جثه‌های عظیمی داشتند و می‌توانستند وزنه‌های سنگین را بلند کنند. اما در برنامه ما رزمی کارها، سنگ نوردان، فیت‌نس‌کارها (ورزش های هوازی)، می‌توانند شرکت کنند و نیازی نیست همه سنگین وزن باشند. در این برنامه افرادی آمدند که انواع شغل‌ها را داشتند. در تهمتن هم شرکت‌کننده آتش نشان داشتیم و هم تکاور نیروی دریایی، معلم، پزشک و مشاغل دیگر.

به گفته نصیری ۲۵۶ نفر شرکت‌کننده که اهل ۴۵ نقطه کشور هستند، در چهار مرحله با هم  رقابت می‌کنند. در هر مرحله ۶۴ نفر حضور دارند که نفر اول هر گروه راهی مرحله فینال می‌شود. در نهایت «تهمتن» از میان ۴ شرکت کننده نهایی انتخاب می‌شود.

به گزارش ایرنا، تهمتن، با میزبانی آیدین ختایی، ورزشکار و بهداد سلیمی، قهرمان جهان و در ۱۰۰ قسمت از شبکه نسیم پخش خواهد شد. داوطلبان شرکت در این برنامه، پس از راستی آزمایی و مسابقات‌ اولیه، وارد این مسابقه شده‌اند.

این مسابقه، با دکوری عظیم در فضایی حدود ۷۵۰۰ متر مربع برگزار می‌شود و به نوعی شرکت کنندگان در ورزشگاهی در ابعاد اصلی با تمام جزئیات به رقابت خواهند پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایرنا


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات
2023-09-25 07:05:25