بازنمایی حال خوش خانواده ها با کودکانشان در «کودک شو»/ یک ملاحظه درباره نسل تنهای آینده

جمعه 21 اردیبهشت 1403 - 0:12:58

 نشست مشترکی در ستاد سیاستگذاری جمعیت معاونت سیما با حضور اعضای ستاد و عوامل برنامه «کودک شو» برگزار شد و با توجه به چالش‌های جمعیتی در سال های پیش رو درباره مسایل محتوایی و فرمی فصل ششم «کودک شو» همفکری صورت گرفت.

محمدمهدی قاسمی دبیر ستاد سیاستگذاری جمعیت معاونت سیما و مدیر شبکه آموزش و سلامت در سخنانی به وضعیت مبتلابه جامعه در حوزه جمعیت پرداخت و با اشاره به آمار و ارقامی که طی سال های اخیر نسبت به پیری جمعیت و دیگر معضلات مطرح شده است از وظایف این ستاد گفت.

قاسمی با اشاره به برخی راهکارها برای برنامه سازی در حوزه جمعیت تاکید کرد: تمرکز روی این مساله باید از طریق کار فرهنگی و تغییر نگرش ها و دیدگاه ها صورت بگیرد تا به نتایج درستی منجر شود.

وی اضافه کرد: فرصت زیادی تا بسته شدن پنجره جمعیتی در ایران وجود ندارد و باید با سرعت بیشتری در حوزه رسانه کار شود.

در ادامه احمد لنگرودی قائم مقام شبکه نسیم در سخنانی ضمن تشریح فصل جدید برنامه «کودک شو» و ماموریت‌های این برنامه را یکی از برنامه های اصلی شبکه در حوزه افزایش جمعیت عنوان کرد و یادآور شد که سرمایه گذاری جدی ای روی این برنامه، محتوا و بازی های فصل جدید صورت گرفته تا در عین سرگرمی و هیجان انگیز بودن، حال خوب و زیبای حضور کودک و اطلاعات مورد نظر خانواده‌ها را انتقال دهد.

وی اضافه کرد: برنامه با طراحی بازی های متنوع تلاش کرد جذابیت و کیفیت را حفظ کند و حضور ملیکا شریفی نیا به عنوان مجری که در حوزه کودک کار کرده اتفاقات خوبی را رقم زد که امیدواریم در ادامه هم بهتر شود. بازخوردهای مطلوبی هم در اجرای این فصل داشتیم.

در ادامه نشست، اعضای دیگر ستاد جمعیت سیما به مواردی در قالب مخاطرات جمعیتی و توجه به اصلاح محتوایی و ترویج درست فرزندآوری و شیرینی و الزام حضور کودک در خانواده و آینده ایران اسلامی اشاره کردند.

در بخش دیگر حسین ربانی تهیه کننده «کودک شو» با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای اصلی «کودک شو» تاکید بر فرزندآوری و بحث های جمعیتی است خلاصه ای از فعالیت های انجام شده در فصل جدید این برنامه را مطرح کرد.

وی با اشاره به انتقال برخی آموزش ها از خلال بازی ها اضافه کرد: ما می خواهیم حال خوش حضور کودک در خانواده را به تصویر بکشیم. سعی داریم فضایی را فراهم کنیم که خانواده هایی که در برنامه شرکت می کنند تصور نکنند صرفاً به یک برنامه و استودیو آمده اند بلکه این اتمسفر برایشان دل انگیز و برای بچه ها مفرح باشد و در همین راستا شهربازی و اتاق کودک طراحی شده است.

ربانی در پایان به رویکردهای آموزشی برنامه هم اشاره و بیان کرد: در حوزه تربیتی و آموزشی با پدر و مادرها درباره فرزندانشان صحبت می شود و این فضا برای خود آنها هم مفید و جالب بوده است.


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات
2024-05-20 09:32:21