دوربین مخفی نسیما این بار در مرز میرجاوه

پنج شنبه 2 شهریور 1402 - 0:21:10

به نقل از روابط عمومی برنامه «نسیما»، تیم برنامه نسیما این بار و همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی با یک تیم ۱۵ نفره راهی مرز میرجاوه شده تا با همراهی شبکه‌های استانی در قالب ۲ قسمت شور و عشق محبان اباعبدالله (ع) در دیار پاکستان و هندوستان را به تصویر بکشد.

نسیما

نسیما در دوربین مخفی این بار خود قرار است سختی هایی را که این عزیزان برای رسیدن به کربلا می‌کشند در مرز ایران و پاکستان به مردم نشان دهد و این اولین بار در تاریخ رسانه ملی است که یک تیم برنامه ساز اقدام به تولید دوربین مخفی در لب مرز می‌کند.

نسیما قرار است در این دوربین مخفی واکنش زائران را به شرایط سخت مسیر و وضعیت آب و هوایی نامناسب عراق به تصویر بکشد، همچنین قرار است در یک اقدام جالب از زائرین بخواهد یک فرد ویلچری را با خودشان به عراق ببرند و در قالب دوربین مخفی واکنش زائران را نسبت به این پیشنهاد نشان دهد.

در یکی دیگر از قسمت‌های این برنامه، از خادمان مرز می‌خواهند تا دست از کار بکشند و به سفر کربلا که از سوی برنامه نسیما برایشان تدارک دیده شده، بروند اما خادمان مرز خدمت رسانی به مرم مظلوم مرز میرجاوه را به سفر زیارتی خود ترجیح می‌دهند.

در این مسیر محبان اباعبدالله (ع) از هندوستان و پاکستان با طی کردن مسیری سخت به ایران (که تنها راه مرز زمینی رسیدن آنها به عراق است)، می‌آیند و مجدد با طی کردن مسیر دیگری به مرز ایران و عراق می رسند و با شور و اشتیاقی وصف ناشدنی آماده زیارت امام حسین(ع) می‌شوند.

بسیاری از این زائرین از سال‌های قبل پول خود را پس‌انداز کرده‌اند تا بتوانند در پیاده روی اربعین حاضر شوند، برخی از آن‌ها نیز پیش یا پس از زیارت امام حسین (ع) به مشهد و قم هم می‌روند.

در این مسیر شیعه و سنی در کنار هم مشغول خدمت‌رسانی به زائران هستند ‌و حدود ۳هزار کیلومتر از مرز میرجاوه تا مرز ایران و عراق را پوشش خدماتی می‌دهند.

نسیما

گفتنی است، گذرگاه مرزی میرجاوه یا نقطهٔ مرزی میل ۷۲ مهم‌ترین گذرگاه مرزی بین ایران و پاکستان است که در  ۱۲ کیلومتری شهر میرجاوه و مجاورت شهرک تفتان پاکستان و ۸۹ کیلومتری جنوب شرق زاهدان قرار دارد.

این گذرگاه از طریق راه‌آهن، ایران را به پاکستان و شبه قاره هند متصل می‌کند اما با معضلات ناامنی، عبور غیرقانونی و قاچاق گسترده روبروست.
 


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات
2024-07-14 18:22:47