«آن» با ساختاری متفاوت روی آنتن نسیم/ پشت صحنه را نمایش دادیم

شنبه 26 اسفند 1402 - 0:12:47

فواد صفاریان پور درباره برنامه رمضانی شبکه نسیم که با نام «آن» روی آنتن می رود و ویژگی های این برنامه افطارگاهی به خبرنگار مهر بیان کرد: برنامه «آن» متناسب با افطار شبکه نسیم طراحی شده و درباره افرادی است که دچار اتفاقی در مسیر زندگی شان شده و توانسته اند آن اتفاق را به رویدادی اثربخش در زندگی خود و دیگران بدل کنند.

وی با اشاره به ساختار متفاوت این برنامه توضیح داد: این برنامه از ۲ بخش تشکیل شده است که بخش ابتدایی پیش از افطار پخش می شود و ادامه قصه بعد از اذان روی آنتن می رود. در بخش ابتدایی برنامه قسمت مهمی از روایت پشت صحنه برنامه، بررسی و به نمایش گذاشته می شود.

صفاریان پور اضافه کرد: معمولاً انتخاب مهمانان این برنامه ها براساس تحقیق و تحلیل و گفت و گوهای مختلف تیم پژوهش پیش می رود که مخاطب نمی تواند روی آنتن این فرایند را ببیند. این بار اما این تحلیل و گفت و گوها را در برنامه نشان می دهیم. صحبت هایی که مطرح می شود و اینکه چطور تیم به نتیجه می رسد و یک نفر را انتخاب می کند همه را در بخش اول برنامه می بینیم. در واقع روایت داستان توسط گروه سازنده در پشت صحنه شکل می گیرد.

این برنامه ساز تلویزیون عنوان کرد: همه ما تجربه زیسته ای داریم و زمانی که درباره سوژه ها حرف می زنیم به تحلیل می رسیم و سناریو برای ارایه به مخاطب پرداخت و آماده می شود. در واقع این گفت‌وگوها به انتخاب سوژه و روند دعوت و میزبانی از آنها کمک می کند اما اینها معمولاً در همان پشت صحنه برنامه ها اتفاق می افتد و حالا ما این پشت صحنه را به مخاطب نشان می دهیم.

وی درباره حضور صابر خراسانی شاعر اهل بیت (ع) نیز توضیح داد: صابر خراسانی میزبانی برنامه را بر عهده دارد و ماجرای سوژه برنامه را واکاوی می کند. او پلاتویی شبیه مجری ها ندارد و گفت‌وگوی اصلی او با سوژه بعد از اذان شروع می شود که عنوان این بخش هم می شود «بعد از آن» و گفت‌وگو با سوژه یا مهمان را در این بخش می‌بینیم.

صفاریان پور درباره انتخاب صابر خراسانی یادآور شد: صابر خراسانی راوی این سوژه ها و ماجراهاست. او سال هاست مدح و روایت بزرگان دین را داشته است و حالا در این برنامه فضایی دیگر را تجربه می کند.

فواد صفاریان پور نویسنده و کارگردان، سینا شعرباف و سیداحمد موسوی تهیه کنندگان، مسعود صنم مشاور کارگردان از عوامل اصلی این برنامه هستند.
منبع: خبرگزاری مهر


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات
2024-04-12 23:50:12