افزایش ۲ برابری ارسال آثار به جشنواره «طنز پهلو»

چهار شنبه 12 اردیبهشت 1403 - 0:10:59

فرشاد مهدی پور عصر سه شنبه در آیین هشتمین جشنواره طنز پهلو به مناسبت گرامیداشت زنده یاد کیومرث صابری (گل آقا) در سالن اجتماعات ارشاد اسلامی فومن اظهار کرد: جشنواره طنزپهلو خلاء های معرفی استاد صابری فومنی تا حدود پر کرد و این روند باید استمرار داشته باشد.

معاون امور رسانه و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه طنز گل آقا در سه دهه گذشته نقش جهت دهی را ایفا کرد، گفت: محتوای علمی و کارشناسی در قالب طنز در گل آقا مشهود بود.

مهدی پور با بیان اینکه مردم به طنز اقبال گسترده و عمیق نشان می دهند، اضافه کرد: در حوزه طنز با چالش ها و کم و کاسنی های فراوانی مواجه ایم که این مهم باید به مرور زمان اصلاح شود.

معاون امور رسانه و تبلیغات وزیر ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم ایجاد فضای آموزشی ویزه طنز و طنزپردازی بیان کرد: نیاز نگاه دانشگاهی، علمی و آموزشی در بخش طنز بسیار ملموس است.

وی از ارسال ۱۲۰۰ اثر به جشنواره طنزپهلو خبر داد و افزود: در این دوره از جشنواره به لحاظ کمیت شاهد افزایش دوبرابری ارسال آثار هستیم.

چهره استاد کیومرث صابری فومنی در رسانه ملی شخصیت پردازی شود

«سیدمحمدرضا خوشرو» مدیر شبکه نسیم سیما در آیین هشتمین جشنواره طنز پهلو به مناسبت گرامیداشت زنده یاد کیومرث صابری (گل آقا) در سالن اجتماعات ارشاد اسلامی فومن بیان کرد:  فومن زادگاه عارفان و بزرگانی مانند آیت الله بهجت فومنی است که چراغ هدایت بر شئون مختلف زندگی از جمله هنر متعالی و نشاط معنوی برشمرده می شوند. 

مدیر شبکه نسیم با تکریم برگزار کنندگان جشنواره طنزپهلو و در جمع طنزپردازان کشور اظهار کرد: تلویزیون در خدمت طنزپردازان و اهالی طنز است و این فرصتی است که در دوره تحولی صدا و سیما برای همه استعدادها و ظرفیت های ملی فراهم شده است.

دکتر خوشرو با بیان اینکه لازم است سبک و سیاق طنازانه و حرفه ای استاد کیومرث صابری فومنی در بسترهای فرهنگی و رسانه ای احیا شود، گفت: طنز بیان صریح، سریع و اثرگذار مسائل و چالش‌هاست که در رسانه کاربرد ویژه‌ای دارد و در جامعه اثربخش و‌موجب رفع ملالت و نشاط و تحرک اجتماعی می شود.

خوشرو بیان کرد: امروز فرصت برای طنزپردازان در تلویزیون فراهم است و امیدواریم ظرفیت طنز در کشور افزایش یابد لذا وظیفه خود می‌دانیم طنزپردازان را شناسایی و از آنان دعوت و حمایت کنیم، در این راستا از طرح و ایده‌های طنزپردازان استقبال می‌کنیم.


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات
2024-05-20 08:48:20