ساخت کتاب‌های نمدی سوژه «میشه که بشه» شد

شنبه 19 آذر 1401 - 0:14:57

جدیدترین قسمت فصل دوم برنامه تلویزیونی «میشه که بشه» با طراحی و تهیه‌کنندگی کامران سیف‌اللهی و کارگردانی سیدعماد کریمی‌فرد امشب نوزدهم آذرماه ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

این قسمت به «ساخت کتاب‌ نمدی» در استان کهگیلویه‌وبویراحمد شهرستان سی‌سخت اختصاص دارد. سازندگان برنامه به سراغ یک خانم رفته‌‌ که کتاب‌قصه‌های ویژه کودکان را با نمد می‌سازد و در این مسیر سه خانم این شغل را تجربه می‌کنند.

در هر قسمت «میشه که بشه» سه جوان یک شغل را تجربه می‌کنند و در مسیر این تجربیات، اتفاقات و لحظات جذابی خلق می‌شود. این برنامه در جدیدترین فصل خود به این نکته اشاره می‌کند که جوانان برای یافتن شغل الزاما نیازی نیست به تهران مهاجرت کنند بلکه می‌توانند در شهرشان به حرفه‌ای که علاقه‌مند هستند، مشغول به کار شوند.

یکی از ویژگی‌های متفاوت فصل جدید «میشه که بشه» میزبانی تهیه‌کننده از صاحبان مشاغل و کسانی است که به دنبال کسب تجربه در یک حرفه هستند.

فصل دوم «میشه که بشه» برای نمایش شغل‌های مختلف به پانزده استان ایران از جمله خراسان رضوی، خراسان شمالی، مازندران، گلستان، اصفهان، یزد، فارس، سمنان، کرمان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمانشاه، زنجان و گیلان سفر کرده است.

«قلم‌کاری»، «لِنج‌سازی»، «آبنبات‌سازی»، «میناکاری»، «بوم‌گردی»، «گره‌چینی»، «پرورش شترمرغ» و «بافت تور دروازه»، «پرورش کاکتوس»، «بارستا»، «مجسمه‌سازی»، «پرورش گل رز» و «پرورش زالو» از جمله مشاغلی است که تاکنون در «میشه که بشه» بدان پرداخته شده است.

فصل دوم «میشه که بشه» که مهاجرت معکوس را سوژه خود قرار داده، در ۲۶ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای در شبکه نسیم تولید و با مشارکت بنیاد برکت ساخته شده است.


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات
2024-07-19 14:32:19