«پرورش گل رز» سوژه جدیدترین قسمت «میشه که بشه» شد

یک شنبه 13 آذر 1401 - 10:14:51

دوازدهمین قسمت فصل دوم برنامه تلویزیونی «میشه که بشه» با طراحی و تهیه‌کنندگی کامران سیف‌اللهی و کارگردانی سیدعماد کریمی‌فرد امشب دوازدهم آذرماه ساعت 19:30 روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

این قسمت به شغل «پرورش گل رز» در استان کرمانشاه شهرستان صحنه احتصاص دارد. سازندگان برنامه به یک گلخانه بزرگ پرورش گل رز که شاید بتوان گفت بزرگترین گلخانه در غرب کشور است، مراجعه کرده‌اند و مخاطبان را با این شغل و بازار کار آن آشنا می‌کنند.

در هر قسمت «میشه که بشه» سه جوان یک شغل را تجربه می‌کنند و در مسیر این تجربیات، اتفاقات و لحظات جذابی خلق می‌شود. این برنامه در جدیدترین فصل خود به این نکته اشاره می‌کند که جوانان برای یافتن شغل الزاما نیازی نیست به تهران مهاجرت کنند بلکه می‌توانند در شهرشان به حرفه‌ای که علاقه‌مند هستند، مشغول به کار شوند.

یکی از ویژگی‌های متفاوت فصل جدید «میشه که بشه» میزبانی تهیه‌کننده از صاحبان مشاغل و کسانی است که به دنبال کسب تجربه در یک حرفه هستند.

فصل دوم «میشه که بشه» برای نمایش شغل‌های مختلف به پانزده استان ایران از جمله خراسان‌ رضوی، خراسان شمالی، مازندران، گلستان، اصفهان، یزد، فارس، سمنان، کرمان، بوشهر، کهگیلویه‌ و بویراحمد، لرستان، کرمانشاه، زنجان و گیلان سفر کرده‌ است.

«قلم‌کاری»، «لِنج‌سازی»، «آبنبات‌سازی»، «میناکاری»، «بوم‌گردی»، «گره‌چینی»، «پرورش شترمرغ» و «بافت تور دروازه»، «پرورش کاکتوس»، «بارستا» و «مجسمه‌سازی» از جمله مشاغلی است که تاکنون در «میشه که بشه» بدان پرداخته شده است.

فصل دوم «میشه که بشه» که مهاجرت معکوس را سوژه خود قرار داده، در ۲۶ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای در شبکه نسیم تولید و با مشارکت بنیاد برکت ساخته شده است.


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات
2024-03-02 10:54:17