سیزدهمین شب از شب‌های هزارداستان روایت دست‌های پینه‌بسته است.

سیزدهمین شب از شب‌های هزارداستان روایت دست‌های پینه‌بسته است.
♦خون و نمک؛ ماهی و پرواز
📌به گزارش روابط عمومی شبکه#نسیم، در سیزدهمین شب از شب‌های «هزارداستان» الهام پاوه‌نژاد بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر میزبان زنان و مردانی از خوزستان است که نان خود را با مشقت از خاک، آب، باد و آتش می‌گیرند.
الهام پاوه‌نژاد در بخش اول میزبان مردی است که با همسرش به برنامه آمده، مردی که سال 1331 به دنیا آمده و تا امروز از بستر آب رودخانه‌های جنوب روزی می‌گیرد، او در روایتش از ازدواج و دلدادگی می‌گوید و اینکه نگاه او و همسرش روی رودخانه به هم تلاقی کرد و حاصل این زندگی پراز مهر 7 فرزند است.
در بخش دوم این برنامه راوی مادری است که 1336 به دنیا می‌آید و در کودکی پدر و مادر خود را از دست می‌دهد، هنوز از زندگی و جوانی روز و روزگاری نچشیده است که همسرش او را تنها می‌گذارد و دار فانی را وداع می‌گوید؛ او می‌ماند و 13 فرزندی که باید به همت او بزرگ می‌شدند. غیرت این زن اجازه نمی‌دهد تا بچه‌هایش سختی بکشند، بیلی دارد آن را به دوش می‌گیرد و راهی دشت می‌شود.
در این سرزمین در جلگه‌ها و دشت‌ها و کوهستان‌هایش، در شهرهای کوچک و روستاهایش مردمانی از دانه‌دانه خاک، از قطره‌قطره باران داستان ساختند و زندگی ، این قسمت برنامه هزارداستان به این پدر و مادر اختصاص‌یافته است.
سیزدهمین قسمت از فصل پنجم هزارداستان همچون دوره‌های پیش جواد فرحانی تهیه‌کننده و مریم نوابی نژاد کارگردانی مجموعه گفتگو محور هزارداستان را به عهده‌دارند. زمان پخش این قسمت ساعت 19 یکشنبه 29 اردیبهشت از شبکه نسیم است و تکرار آن ساعت 3 بامداد و 13 ظهر روز بعد خواهد بود.


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات