جزییاتی از فصل تازه «قاب عاشقی»/ مجبور شدیم سراغ سریال هم برویم

یک شنبه 27 شهریور 1401 - 0:11:56

مسعود نجفی با مهر مطرح کرد؛

مسعود نجفی کارگردان «قاب عاشقی» درباره این مجموعه و ادامه پخش آن با حضور کارگردانان سینما که از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود به خبرنگار مهر بیان کرد: ابتدا قرار بود صرفاً دو قسمت برای اربعین داشته باشیم که بعد قسمت‌های دیگری هم به این مجموعه اضافه شد. چهار برنامه در هفته دفاع مقدس و دو برنامه هم در شهادت‌های آخر صفر داریم.

وی اضافه کرد: ۳۱ شهریور و اول مهر دو شب با حضور اکبر نبوی فیلم‌های رسول ملاقلی‌پور را مرور خواهیم کرد. فیلم‌های «محمد رسول‌الله (ص)» با حضور محمدمهدی حیدریان، سریال «تنهاترین سردار» با حضور مهدی فخیم‌زاده و غلامرضا موسوی مرور خواهد شد.

نجفی با اشاره به مناسبت‌های آخر صفر عنوان کرد: همچنین شب شهادت امام رضا (ع) فیلم‌های ساخته شده درباره امام هشتم را مرور خواهیم کرد که این قسمت در خود مشهد ضبط شده است و شب بعد هم برنامه‌ای با حضور حبیب اسماعیلی و مهدی فخیم‌زاده داریم که به سریال «ولایت عشق» می‌پردازیم.

تهیه‌کننده «قاب عاشقی» با اشاره به مرور فیلم‌های دفاع مقدسی نیز یادآور شد: قرار است فیلم «عقاب‌ها» به عنوان پربیننده‌ترین فیلم جنگی تاریخ سینمای ایران با حضور علی مزینانی تهیه‌کننده‌اش بررسی شود. همچنین فیلم «مرز» به عنوان اولین فیلم دفاع مقدسی با حضور جمشید حیدری کارگردان این فیلم نیز در آخرین قسمت از این برنامه محور قرار می‌گیرد.

نجفی درباره ساخت فصل‌های بعدی این مجموعه و اینکه چقدر قابلیت ادامه دارد توضیح داد: برنامه «قاب عاشقی» قابلیت ادامه دارد و مناسبت‌های زیادی داریم که می‌توان به فیلم‌های مختلفی در سینمای ایران پرداخت.

وی درباره پرداختن به سریال‌ها در قالب این برنامه نیز گفت: در همین فصل به ۲ سریال پرداختم. البته نمی‌خواستم سمت سریال بروم اما مجبور شدم و دیدم تنها اثری که درباره امام حسن (ع) ساخته شده سریال «تنهاترین سردار» است بنابراین در ادامه به سریال «ولایت عشق» هم که با موضوع امام رضا (ع) ساخته شده است پرداختیم.

کارگردان «قاب عاشقی» تصریح کرد: بیشترین تولیدات مذهبی ما در حوزه سریال است که در برنامه‌ها و کارهای تلویزیونی به شکل واحد و منسجم به آنها پرداخته نشده است. البته برنامه «سریالیست» در زمانی که روی آنتن بود به این آثار می‌پرداخت اما اینکه با جزئیات بررسی شود هنوز قابلیت دارد که برنامه‌های دیگری هم به آنها بپردازند.

وی در پایان اظهار کرد: برنامه «قاب عاشقی» در مناسبت‌های مختلف پخش می‌شود، پیش از این هم گفته‌ام ما در سازمان سینمایی در قالب پوستر به آثار سینمایی پرداخته‌ایم و مثلاً در هفته دفاع مقدس فیلم‌های شاخص‌ها را انتخاب می‌کردیم و هر یک را در قالب نمایشگاه پوستر برای مخاطب ارائه می‌کردیم و حالا «قاب عاشقی» را تصویری کرده‌ایم و می‌توان همین رویکرد را ادامه داد.

منبع: خبرگزاری مهر


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات