فعالیت دوربین مخفی صدا و سیما در شبکه نسیم

یک شنبه 12 تیر 1401 - 0:14:15

شبکه نسیم، دوربین مخفی تلویزیون را فعال کرده و قرار است در ماه محرم، این دوربین به شکل جدّی ویژه‌هایی را برای آنتن آماده کند. همین گروه برنامه‌ساز، «صعود» را در تله‌کابین تدارک دیده و درباره پیشرفت‌های ایران خواهد گفت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه نسیم برنامه‌های تازه‌ای را برای ایام تابستان تدارک دیده که یکی از آنها در راه است. «صعود» برنامه آیتمی که «پرهام عمرانی» مجری آن در سه دقیقه درباره پیشرفت‌های ایران در بخش‌های مختلف صحبت می‌کند. آخرین برنامه‌ای که سال 1400 تصویب شد و در 52 قسمت قرار است از این هفته ضبط خود را آغاز کند. 

پیگیری‌ها از عوامل و دست‌اندرکاران این کار نشان می‌دهد تهیه‌کننده و کارگردان این مجموعه آیتمی، اجرای آن را نیز برعهده دارد. پرهام عمرانی را پیش از این در «چه جوری» شبکه مستند دیده بودیم و او این روزها بیشتر در شبکه نسیم فعالیت دارد. 

این برنامه قرار است در تله‌کابین توچال ضبط شود که در نوع خود جالب است. چرا که تاکنون برنامه آیتمی در تله‌کابین، بدون میهمان و در 3 دقیقه ساخته نشده و برای اولین بار درباره پیشرفت‌های بیش از 4 دهه ایران به صورت خودمانی با مردم صحبت خواهد کرد تا مخاطب بیشتر در جریان روند پیشرفت‌های این چهار دهه قرار بگیرد. ناگفته‌ نماند صحبت درباره پیشرفت‌ها، فقط در حوزه‌های نظامی و علمی خلاصه نمی‌شود.

«صعود» قرار است از اواخر تیرماه پخش خود را آغاز کند. آیتم‌هایی که در سه دقیقه و هفته‌ای دو یا سه قسمت از آن پخش خواهند شد. پیگیری‌ها از عوامل این برنامه تلویزیونی نشان می‌دهد قرار است در کنار پخش و بازپخش در شبکه نسیم، چند شبکه دیگر در تلویزیون هم این برنامه را روی آنتن ببرند.

برنامه‌ای که میهمان ندارد؛ مجری‌محور است و هدف از ساخت آن، نمایش پیشرفت‌های ایران در مقایسه با سایر کشورها است. نکاتی که گاهی اوقات از آن چشم‌پوشی شده و به راحتی از کنار آن عبور کرده‌ایم. معرفی موفقیت‌های ایران در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی، اجتماعی و ورزشی. «صعود» می‌خواهد به زبان ساده، پیشرفت‌های کشورمان ایران را در یکی از کابین‌های تله‌‌کابین توچال بررسی کند و درباره آن‌ها با مخاطبان شبکه نسیم گفت‌وگو کند.

اما برنامه دیگری که پرهام عمرانی تهیه‌کنندگی، کارگردانی و طراحی آن را برعهده دارد، دوربین مخفی است. برنامه آیتمی که قرار بود فقط برای روز قدس و چند مناسبت دیگر مثل نمایشگاه کتاب، روی آنتن باشد. برنامه‌ای که تنها دوربین مخفی صداوسیما است و دهمین قسمت آن با موضوع ازدواج روی آنتن رفت. تاکنون با محوریت سوژه‌هایی همچون میلاد امام رضا(ع)، نمایشگاه کتاب، روز قدس، روز دختر و... برنامه‌هایی تدارک دیده شده و پخش شد.

دوربین مخفی مجری ندارد. این برنامه قصد دارد مردم را به فکر وادارد. تمام اولویتی که برنامه «نسیما» یا همان دوربین مخفی دارد، در 10 دقیقه، مسائل سطحی و خیلی عادی که همه به راحتی از کنارش عبور می‌کنند، باعث می‌شود خیلی عمیق به آن فکر کنند و درباره‌اش بیندیشند.

برنامه «نسیما» عموماً در یک فضای پرنشاط و با قالبی طنز تولید می‌شود و پیگیری‌ها نشان می‌دهد قرار است با فرم متفاوتی، برای محرم و صفر آماده شود. برنامه‌ای که عموماً با مناسبت‌های تقویمی پیش می‌رود و شاید در این ایام، به سراغ موضوعات روز هم برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات