نوای دلنشین پیرزن ۱۰۰ ساله به یاد همسرش

جمعه 5 شهریور 1400 - 0:0:0

به گزارش برنا، زهرا خاتون، مامای روستای یوسف‌آباد بوده است؛ او در این‌باره افزود: من از همان بچگی مجبور بودم به پدرم در کارها کمک کنم؛ دوست داشتم درس بخوانم اما اجازه ندادند؛ چند سال بعد از ازدواج، مامایی را یاد گرفتم. اوایل انقلاب، تصدیق مامایی‌ام را گرفتم؛ آن زمان به بی‌سوادها هم تصدیق می‌دادند. نزدیک ۳۰۰ بچه به‌دنیا آوردم.

 

او درباره رابطه‌ خود با شوهرش افزود: من و شوهرم خیلی یکدیگر را دوست داشتیم؛ همه جا با او می‌رفتم؛ هیچ‌وقت او را تنها نمی‌گذاشتم؛ خیلی به من احترام می‌گذاشت. درواقع تمام زندگی‌اش بودم؛ مادرش را هم خیلی دوست داشتم؛ ۲۵ سال از او مراقبت کردم.

بعد از پخش یک میان‌برنامه پسر دایی زهرا خاتون که خودش او را به‌دنیا آورده و به او شیر داده بود در استودیو حاضر شد؛ او گفت: عزیز، به اندازه مادرم برایم زحمت کشیده است؛ او واقعا شیر زن است؛ مانند مادرم او را دوست دارم.

در ادامه دختر و نوه‌ زهرا خاتون نیز در کنار او حاضر شدند؛ دخترش درباره رابطه‌اش با زهرا خاتون توضیح داد: من هم دخترش، هم همسایه‌اش، هم رفیق و هم همدم‌اش هستم؛ اگر یک روز مادرم را نبینم، نمی‌توانم روزام را شروع کنم؛ او خیلی به روز است؛ من نمی‌توانم مانند مادرم باشم اما سعی می‌کنم او را الگوی خودم قرار دهم. می‌توان مادرم را فرشته دانست.

در پایان برنامه، فلورا سام از زهرا خاتون خواست تا چند کلمه‌ای با شوهرش صحبت کند و او با سردادن نوایی دلنشین همسرش را یاد کرد.

 «نفس» با رویکردی محتوامحور درباره مادران سرزمین‌مان ایران به تهیه‌کنندگی مقداد مومن‌نژاد، کارگردانی محمد پیوندی، اجرای فلورا سام در شب‌های ماه محرم و صفر هرشب ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن شبکه نسیم می‌رود. بازپخش این برنامه روز بعد در ساعات ۱ بامداد، ۹ و ۱۵ خواهد بود.

منبع: خبرگزاری برنا

 


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات